m-Legitymacja

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko
i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Procedura wydawania mLegitymacji.

Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji, co najmniej 6.0

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o wydanie mLegitymacji >

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel >

W szkole.

1. Rodzic na mail wysyła zdjęcie (legitymacyjne) w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (przed złożeniem wniosku, plik nazwany imieniem i nazwiskiem ucznia)
  2. Uczeń do nauczyciela informatyki P.sala 4 (w dniach poniedziałek 7:30-13:30 lub czwartek 9:10- 15:30 przynosi wniosek o wydanie mLegitymacji oraz potwierdza swoją tożsamość dokumentem (papierowym - legitymacja).
  3. Po wprowadzeniu do systemu uczeń otrzymuje kod aktywacyjny wysłany na adres mail (wiadomość zwrotna do zdjęcia).

W domu.

1. Zapoznać się i zaakceptować z regulamin mLegitymacja.
  2. Pobrać aplikacje mObywatel
  3. Wybrać PLUS i Legitymacja Szkolna
  4. Zeskanować kod QR
  5. Pobrać dane osobowe ucznia z systemu.

Sprawy niewymienione w procedurze reguluje regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel. Ustawowy czas realizacji wprowadzenia do systemu wynosi 14 dni. Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie. Kod zostaje wysłany na mail rodzica (użyty przy wysłaniu zdjęcia do szkoły).
Wszystkie materiały przekazane przez rodzica w formie elektronicznej po wprowadzeniu do systemu zostają usunięte i nie są archiwizowane przez szkołę.

RODO - INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR33 W KRAKOWIE - TUTAJ >>>