Oferta szkoły

W roku szkolnym 2018/19 zapraszamy do klas:

Klasy 1.

Myślę logicznie, więc jestem ...

"Powiesz - zapomnę
Pokażesz - zapamiętam,
Przeżyję, doświadczę - zrozumiem" Konfucjusz

Uczniom tej klasy proponujemy - dodatkowe zajęcia rozwijające umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania, formułowania i rozwiązywania problemów.
Zajęcia lekcyjne prowadzone w formie dostosowanej do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci:

· rozwiązywanie zdań na macie edukacyjnej (np. odnajdywanie drogi z punktu do punktu)
· porządkowanie logiczne ciągów wydarzeń, (np. historyjki obrazkowe)
· układanie schematów działania, (np. instrukcje obsługi przedmiotów)
· poszukiwanie wielu rozwiązań dla postawionego problemu,
· tworzenie prostych programów,
· wykorzystanie gier planszowych i zabaw logicznych.

Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami umożliwiając korzystanie z bogatej oferty edukacyjnej.
Nauka odbywać się będzie na jedną zmianę.
Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy: od godziny 7:15 do 17:30, możliwość nauki języków obcych, gry na instrumentach muzycznych (bezpłatnie).
Obiady gotowane w stołówce szkolnej wydawane są pod opieką wychowawców.

Klasy 4.

Klasa algorytmiczna "Człowiek przyszłości" z poszerzonym programem informatyki i matematyki . Podczas 5 lat nauki uczniowie stopniowo poznają różne języki programowania, początkowo z użyciem schematów, szablonów i pseudokodów, poprzez programowanie obiektowe aż do języka C++. Zajęcia

Klasa ogólna z poszerzonym językiem angielskim.
Uczniom tej klasy proponujemy naukę języka angielskiego przygotowującą uczniów do realizacji programu klasy dwujęzycznej z językiem angielskim.

Klasa szósta DSD wiodącym językiem obcym jest język niemiecki realizowany w ilości sześciu godzin tygodniowo (nie jest konieczna znajomość języka niemieckiego). Nauka kończy się bezpłatnym egzaminem kwalifikacji językowych, realizowanym jest w naszej szkole, sprawdzanym i ocenianym w Niemczech, w wyniku którego uczniowie otrzymują międzynarodowy certyfikat Deutches Sprachdiplom na poziomie A2/B1. Jest to wspólne przedsięwzięcie federacji i krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec. Uczniowie mogą brać udział w wymianach młodzieży przy współpracy Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca  Młodzieży do Bonn oraz wycieczce do Berlina.

Klasy 7.

Klasy dwujęzyczne  - intensywna nauka języka obcego oparta na metodzie komunikacyjnej, która jest realizowana podczas 5 godzin tygodniowo (w tym 2 dwie godziny przedmiotów prowadzanych w języku obcym).

Uczniom tej klasy proponujemy intensywną naukę języka angielskiego opartą na  metodzie komunikacyjnej (nauka posługiwania się językiem, a nie nauka o języku) realizowaną podczas pięciu godzin tygodniowo. Naszym celem jest przygotowanie uczniów do egzaminu FCE  - jednego z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie średniozaawansowanym (B2). Do programu nauczania wprowadzane są także elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów anglojęzycznych.
Uczniowie tego zespołu mogą wybrać drugi język obcy: niemiecki lub hiszpański.

Uczniom tej klasy proponujemy intensywną naukę języka francuskiego opartą na  metodzie komunikacyjnej (nauka posługiwania się językiem, a nie nauka o języku) realizowaną podczas pięciu godzin tygodniowo (nie jest konieczna znajomość języka francuskiego). Do programu nauczania wprowadzane są także elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów francuskojęzycznych.
Nasi absolwenci mogą kontynuować naukę języka francuskiego w dwujęzycznych oddziałach liceów ogólnokształcących.
W klasie będzie realizowana nauka  języka angielskiego jako drugiego języka obcego.

Dla uczniów tej klasy wiodącym językiem obcym jest język hiszpański realizowany w ilości pięciu godzin tygodniowo (nie jest konieczna znajomość języka hiszpańskiego). Do programu nauczania wprowadzane są także elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów hiszpańskojęzycznych. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje ambasada Królestwa Hiszpanii.
Nasi absolwenci mogą kontynuować naukę języka hiszpańskiego w dwujęzycznych oddziałach VI LO w Krakowie, a także zdawać maturę hiszpańską.